تبلیغات

be site 2tabligh khosh amadid

براي ارتباط با طراح وبلاگ و پيشنهادات تبليغات ميتوانيد به ادرس ايميل زير       offبگذاريد:
Hossein_666g@yahoo.com

صفحه اصل

بخش كامپيوتر

بخش  موبايل

مقالات

ترفند


تبليقات

تبليقات

چگونگي ايجاد پسورد براي محافظت از پوشه ها در ويندوز XP

آيا شما به طور مشترك از يك كامپيوتر استفاده مي كنيد و مي خواهيد پوشه هايتان امنيت بيشتري داشته باشند؟
براي ايجاد پس وردي كه از پوشه ها محافظت مي كند دو روش وجود دارد.

روش اول:اگر شما براي نام كاربري خود پس ورد داريد مي توانيد از اين پس ورد براي محافظت از پوشه هاي خود استفاده كنيد. اما در غير اين صورت روش زير را دنبال كنيد: روي پوشه اي كه مي خواهيد محرمانه بماند راست كليك كرده و گزينه ي Properties را انتخاب كنيد (يا كليد هاي Alt و دابل كليك را به طور همزمان فشار دهيد.) سپس روي كليد sharing كليد كرده و گزينه «Make this folder private »را تيك دار كنيد . و در آخر كليد Apply را بزنيد. اگر شما براي نام كاربري خود پس وردي نداشته باشيد، كاردي ظاهر مي شود كه از شما سوال مي كند آيا مي خواهيد پس وردي بسازيد ؟ اگر مي خواهيد پوشه را محرمانه كنيد بايد حتما” اين كار را انجام دهيد بنابراين روي گزينه yes كليك كنيد . از اين پس براي ورود به دسك تاپ كامپيوتر و استفاده از آن بايد از پس وردتان استفاده كنيد.
پس از كليك گزينه yes بايد پس ورد خود را تايپ كنيد و سپس آنها را تصديق كنيد. سپس روي دكمه «create pass word » كليك كنيد و در آخر پنجره پس ورد را ببنديد.
در آخر كليد ok پنجره propertiest را بزنيد. اكنون هر كسيكه وارد سيستم شما شود
نمي تواند بدون اطلاع از پس ورد شما به آن فايل دسترسي پيدا كنيد .

روش دوم: اگر پوشه مورد نظر به صورت zip يا فشرده است شما مي توانيد يك پسورد منحصر به فرد به آن بدهيد.
فقط كافيست روي پوشه زيپ شده دابل كليك كنيد و وقتي پوشه باز شد از منوي بالا گزينه file رفته روي گزنيه «Add a password » كليك كنيد.
و سپس پس ورد خودرا در پنجره ظاهر شده تايپ كنيد.اكنون شما تنها كسي هستيد كه به فايل هاي اين پوشه دسترسي داريد. پوشه باز مي شود و فايل ها نيز ديده مي شوند اما شما تنها كسي هستيد كه مي توانيد به فايل ها دسترسي داشته باشيد.


پاكسازي نوار آدرس در Internet Explorer‌

اگر بخش كشويـــــي نوار آدرس مرورگر شما پر از آدرس‌هاي قديمي شده است كـــــه ديگر هيچ گاه از آنها استفاده نمي‌كنيد، مي‌توانيد با اندكي دستكاري رجيستري، آدرس‌هاي غير ضروري را حذف كنيد.
براي اين منظور ابتدا بــه منوي Start‌ ‌رفته و روي Run‌ كليك كنيـــــد. سپس عبارت regedit‌ را تـــايپ كرده و كليد Enter ‌را فشار دهيد تا وارد ويرايشگر رجيستري شويد.

حال به كليد زير مراجعه كنيد:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\TypedURLs

در قاب سمت راست، فهرستـــــي از آدرس‌هايي را كـــــه در مرورگر وارد كرده‌ايد،‌ مشاهده خواهيد كرد. مي‌توانيد با كليك راست روي هــر يك از ورودي‌ها و انتخاب گزينه Delete، ‌‌هركدام از آدرس‌ها را كه مايل بوديـــــد،‌ حذف كنيد. پس از پايان كار، ويرايشگر رجيستري را ببنديد. حال با مراجعـــــه بـــــه مرورگـــــر مشاهده خواهيد كرد كه تمامي آدرس‌هاي زايـــــد از بين رفته‌اند.


افزایش سرعت دانلود در نرم افزار Download Accelerator ( آموزشی )

 

نرم افزار DAP یا Download Accelerator Plus شاید شناخته شده ترین نرم افزار مدیریت دانلود در جهان اینترنت و به خصوص در میان ایرانیان میباشد. این نرم افزار بیشتر به خاطر افزایش سرعت دانلود و عدم قطع ارتباط پس از دیسکانکت شدن معروف است. اما با استفاده از ترفندی که هم اکنون به شما معرفی خواهیم کرد میتوانید سرعت دانلود در این نرم افزار را تا حد زیادی بالاتر ببرید.

بدین منظور:
ابتدا نرم افزار DAP را باز نمایید. حال از منوی بالا و قسمت Option به بخش Preferences بروید. سپس به قسمت Advanced رفته و بر روی دکمه View Log کلیک کنید. در پنجره باز شده در صورت وجود متنی آن را پاک کرده و متن زیر را در آن جایگزین کنید.


ereg-dict-ja.xml'. Line 2, Position 90
gus7b:ajain "speeder 2
kai[psd]100
se;rec56 kbps
در پایان دقت کنید در صورتی که سرعت اینترنت شما عدد دیگری است آنرا از 56 به سرعت اینترنت خود تغییر دهید.


3 ترفند کوچک برای افزایش سرعت ویندوز X ( آموزشی )


قصد داریم تا 3 ترفند کوچک اما در عین حال مفید را برای شما بازگو کنیم که با به کارگیری آنها میتوانید تا به نحو قابل محسوسی سرعت کار با ویندوز خود را بالاتر ببرید.

1- معمولا وقتي يك ويندوز كند ميشود كه نرم افزارهاي نصب شده روي ان زياد باشند.سعي كنيد فقط نرم افزارهاي مورد نياز خود را روي ويندوز نصب كنيد و درايو ويندوز را از فايلهاي بيهوده پر نكنيد.

2- معمولا برنامه هايي كه نصب ميكنيد يا برنامه هايي كه از قبل هستند هنگام بالا آمدن ويندوز به طور اتوماتيك اجرا ميشوند. براي اين كه نرم افزارهايي را كه نميخواهيد لود شدن انها سرعت ويندوز شما را بگيرند را از حالت اجراي اتوماتيك در بياوريد. از منوي استارت گزينه Run را انتخاب كنيد و سپس در ان تايپ كنيد msconfig.حال روي تب Startup كليك كنيد. و برنامه هايي كه به انها نيازي نداريد را از حالت اجراي اتوماتيك خارج كنيد.مثلا msmsgs برنامه ويندوز مسنجر را باز ميكند كه احتمالا شما از ان استفاده نميكنيد.

3- روي My Computer‌ راست كليك كنيد و گزينه Properties‌ را انتخاب كنيد.در تب Advanced در قسمت Performance روي دكمه Settings كليك كنيد.در اينجا ميتوانيد با غير فعال كردن افكتها در قسمت Visual Effects ميتوانيد سرعت خورد را بالاتر ببريد.اگر در بالا قسمت Adjust for best performance را انتخاب كنيد تمام افكتها را غير فعال ميكنيد و سرعت شما به صورت محسوسي بالا ميرود.


چند تا از فرمان هایی رو که می تونید در run استفاده کنید

ntbackup
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت برنامه گرفتن نسخه پشتيبان بر روي سيستم شما اجرا شده و مي توانيد از سيستم خود نسخه پشتيبان تهيه نماييد                
diskmgmt
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت برنامه مديريت ديسک شما اجرا شده و مي توانيد با استفاده از آن ديسک سخت خود را مديريت نماييد ويا هر يک از پارتيشن ها را حذف نماييد        
devmgmt
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت ميتوانيد سخت افزار هاي نصب شده بر روي سيتم خود را بازبيني نماييد و يا يک از آنها را حذف و يا نصب نماييد                
educedit
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت مي توانيد يک کاراکتر بسازيد و يا يک کاراکتر را ويرايش نماييد           
ُ
Services
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت مي توانيد يکي از سرويس هاي ويندوز را لغو نماييد يا يک سرويس جديد به آن اضافه نماييد                                              
msconfig
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت ميتوانيد نرم افزارهاي را که در هنگام بالا آمدن سيستم بر روي قسمت سيتم تراي ويندوز قرار مي گيرند غير فعال کنيد .

Regedit
با تايپ اين کلمه در قسمت اجراي يک برنامه از منوي استارت .رجيتري ويندوز باز ميشود وبا استفاده از ان متوانيد قسمت هاي مختلف ويندوز را بنا به سليقه و خواست خود تغيير دهيد .متذکر مي شويم در رجيستري چيزي را که نمدانيد حذف يا تغيير ندهيد

 Cmd
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت محيط سيستم عامل داس روبروي شما ظاهر مي شود و مي توانيد فرمان هاي خود را براي اين سيتم عامل تايپ نماييد      
Perfmon
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت برنامه سيتم مانيتور اجرا مي شود و در آن جزيياتي در مورد فضاي اشغال شده از رم و يا مقدار بازدهي سي پي يو و همچنين مقدار اطلاعات خواننده شده از هارد را براي شما به صورت نمودار بيان مي نمايد                           
ُ
Sysedit
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت ويرايشگر فايل هاي سيتمي اجرا مي شود و مي توانيد آنها را ويرايش نماييد .متذکر ميشويم در صورت تغييرات اشتباه ممکن است سيستم شما بالا نيايد                               
FireWall
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت مي توانيد ديواره آتش ويندوز خود را فعال ويا غير فعال کنيد . فعال بودن ديواره آتش براي امنيت در شبکه ونيز جلوگيري از ورود هکرها به سيتم شما بسيار موثر است.                         
drwtsn32
با تايپ اين دستور در قسمت اجراي منوي استارت برنامه دکتر واتسون اجرا مي شود اين برنامه در گزارش و همچنين عيب يابي مشکلات نرم افزاري بسيار مفيد مي باشد

gpupdate /force

اگه در حال انجام کاری هستید که system احتیاج به Restart شدن داشت می توانید از این فرمان به جای Restart استفاده کنید.

DXDIAG برای مشاهده اطلاعات سخت افزاری سیستم خود این فرمان را در Run  بنویسید.