تبلیغات
TakLike.COM
برای کمک مالی به ادمین هم شده یه کلیک کنید
موبایل و كامپیوتر www.mob123.tk - شبكه كردن دو كامپیوتر به شكل مستقیم ( به ساده ترین روش )
شبكه كردن دو كامپیوتر به شكل مستقیم ( به ساده ترین روش )

بنا به پرسش های مككر دوستان در مورد شبكه كردن 2 كامپیوتر ، تصمیم گرفتم كه این مقاله را در سایت قرار بدهم كه مشكل خیلی از دوستان حل بشود ، و از قرار گرفتن سوالات تكراری در سایت مبنی بر شبكه كردن 2 كامپیوتر جددا خودداری بشود .
به نظر مقاله ی كاملی می آید ولی اگر باز هم دوستان مشكلی داشتند حتما پاسخ گو خواهم بود .

در خانه ها و یا مراكز كوچكی كه دو رایانه وجود دارد همیشه فكر وصل كردن این دو رایانه به ذهن صاحبان آن می رسد.
فكر راحت شدن انتقال اطلاعات بین 2 كامپیوتر به وسیله ی شبكه كردن آن دو یكی از دلایل شبكه كردن كامپیوترها می باشد . و فكر حذف سخت افزارهایی مانند سی دی و یا انواع فلش مموری ها برای انتقال اطلاعات ، و انتقال اطلاعات به وسیله ی چند كلیك دلیل خیلی خوبی برای شبكه كردن 2 كامپیوتر می باشد .
شبكه كردن 2 كامپیوتر دو بخش خیلی مهم دارد :

1 . سخت افزاری
2 . نرم افزاری


1 . سخت افزاری :
1-1 . هر كامپیوتر باید یك كارت شبكه داشته باشد ، كه در اكثر كامپیوتر های خانگی كارت شبكه آن بورد می باشند (یعنی مانند كارت صدا بر روی مادربورد است و به صورت جداگانه نیست و اصولا نیازی به خرید جداگانه ی آن نیست)

2-1 : بعد از داشتن كارت شبكه نیاز به كابل رابط است كه برای وصل كردن 2 كامپیوتر به هم باید از كابل Cross (كراس) استفاده كرد .
كابل را به راحتی می توانید به صورت آماده خریداری نمایید ، ولی ما اینجا آموزش درست كردن كابل را هم می دهیم .
(نكته : نیازی نیست تا بخش آموزش درست كردن كابل كراس را هم یاد بگیرید ، شما می توانید آن را به راحتی با هر متراژی كه دوست دارید بخرید . )
آموزش درست كردن كابل كراس :
در شكل زیر الگوی ساخت این كابل و مبنای ساختن كابل را مشاهده می كنید :در تصویر بالا تی اكس ها ( سیم های فرستنده اطلاعات ) و آر اكس ها ( دریافت كننده ها ) را مشاهده می كنید. تی اكس های مثبت به آر اكس های مثبت و تی اكس های منفی نیز به آر اكس های منفی متصل شده اند.
برای ساخت سر اول كابل باید رنگ های سیم ها را مانند شكل زیر ترتیب كنیم و به سوكت متصل نماییم :سفید نارنجی - نارنجی - سفید سبز - آبی - سفید آبی - سبز - سفید قهوه ای - قهوه ای

سر دیگر كابل را باید به صورت دیگری ترتیب كرد و به سوكت متصل نمود تا بدون نیاز به سوییچ و خرج اضافه بتوان تنها با یك كابل دو رایانه را به هم متصل كرد :

سفید سبز - سبز - سفید نارنجی - آبی - سفید آبی - نارنجی - سفید قهوه ای - قهوه ای2 . نرم افزاری
بعد از اینكه كابل كراس را ساختیم یا خریداری نمودیم ، یك سر آن را به كامپیوتر شماره 1 و یك سر آن را به كامپیوتر شماره ی 2 وصل می كنیم (شماره ی كامپیوتر ها بر هیچ اساسی نیست و خواستیم منظورمان را برسانیم .) .

اكنون مراحل زیر را برای تنظیمات نرم افزاری آغاز می كنیم :

در كنترل پنل بر روی آی كن Network Connections دو بار كلیك كنید .
در پنجره ی باز شده در بخش Lan or High-speed internet بر روی Local Area Connection راست كلیك كنید و گزینه ی Properties را انتخاب بنمایید .


حال در پنجره ی باش شده در سربرگ پیش فرض یعنی جنرال روی گزینه Internet Protocol (TCP/IP) دو بار كلیك می كنیم سپس تنظیمات ( یعنی عدد ها ) را مانند شكل زیر اعمال می نماییم :اكنون سراغ رایانه دیگر می رویم (2) و مراحل بالا را تكرار می كنیم با این تفاوت كه تنظیمات رایانه دوم را مانند شكل زیر اعمال می كنیم :اكنون اتصال بین دو رایانه با یك كابل به صورت مستقیم برقرار است. برای اطمینان كار دو سیستم را یك بار ری استارت نمایید.

اشتراك و استفاده همزمان از اینترنت در دو رایانه

رایانه اصلی را مانند همیشه به اینترنت متصل نمایید بعد از وصل شدن رایانه به اینترنت روی كانكشن خود راست كلیك كنید سپس گزینه آخر را انتخاب نمایید و بعد در سربرگ ادونس مانند شكل زیر عمل نمایید :
در شكل بالابه گزینه سوم كه تیك ندارد توجه كنید ! در صورتی كه تیك این بخش را بزنید رایانه دوم می تواند اینترنت به اشتراك گذاشته شده را غیر فعال كند و روی آن كنترل داشته باشد كه بنا به خواسته شما می توانید تیك آن را برداشته یا قرار دهید.